Oğlak burcunda gerçekleşecek plutonik yeni ayın etkileri nasıl olacak?

Oğlak burcunda gerçekleşecek plutonik yeni ayın etkileri nasıl olacak?

Oğlak burcunda gerçekleşecek plutonik yeni ayın etkileri nasıl olacak?

Şimdi bu yeni ay zamanı ne gibi durumlar olabilir inceleyim. Hem bireysel yaşamlarımızda hem Türkiye hem de dünya gündeminde…

Oğlak burcu astrolojide; disiplin, kurallar, sıkı çalışma, özveri, iş hayatı, mesafeli olma, yalnızlık, cimrilik, katı olmak gibi temaları da içermektedir. Bedenimizde de dizler, cilt, dişler, kemikler, eklemleri yönetmektedir.

Yeni ayda da Pluton baş rol oynayacaktır. Bireysel olarak baktığımızda Pluton güç kazanmak- yok etmek ve yeni bir sistem-düzen kurmakla ilgilidir.

Demek ki bu yeni ay zamanı, yeni bir iş kurmak, işe odaklanmak, disiplinli çalışmak, kendimize çeki düzen vermemiz gereken konularda gerekli adımlar atmak, ciddiyetle halledilmesi gereken işlerin üzerine gitmek, iş hayatına ve para kazanmaya odaklanmak için iyi bir süreç. Daha çok iş odaklı harekete geçebilir, projeler üretebilir, şirket kurabilir, iş hedeflerimizi belirleyip bununla ilgili aksiyonlar almak için çok ama çok uygundur. İş değiştirmek, iş yapış şeklinde değişimlere gitmek içinde güzel bir dönem. İş hayatımıza ilişkin gelişmeler yaşayabiliriz. Bir takım olaylara karşı daha ciddi, kuralcı ve mesafeli yaklaşabiliriz. Yaptığımız işlerde daha mükemmeliyetçi olabiliriz. Pratik çözümlerle hayatımızı kolaylaştırabiliriz. Sosyal olmak yerine daha yalnız kalmaya meyilli olabiliriz. Görevlerimize sıkı sıkıya bağlı kalabilir, hatta bu süreçte fazla iş kolik olabiliriz. Kontrol mekanizmamız her zamankinden daha güçlü bir şekilde çalışabilir. Duygular bu kadar geri planda iken melankoliye daha elverişli olabiliriz

Sağlıkla ilgili, kemikler, dişler, cilt, deri hassas olabilir. Dikkatli olmakta yarar var. Cilt, tırnak bakımı yaptırmak, dişler için kontrolden geçmek için ideal zamanlardır. Bu dönem Tuz vücudumuzda daha çok zarar verir, kullandığımız tuz miktarına da dikkat etmeliyiz. Keza sağlık olarak kemik ölçümü yaptırmak, diş tedavisine başlamak veya diş için kontrollere gitmek içinde gayet uygundur arkadaşlar. 23 Derece Oğlak burcunda olacağından dolayı; üst bacaklar demektir. Bu yeni ayda üst bacaklara dikkat etmemizde fayda var.

Yeni ay plutonik olduğundan; biten bir şeyler için artık daha fazla çabalama zamanı değil, hayatınızda biten her ne varsa yüzleşme ve veda etme zamanı. Bu gezegen güçte verir aynı zamanda! Fakat burada ki gücü yanlış kullanmamak gerek. Konu oğlak olunca, para ve statü gücünden bahsetmek gerek. Yaklaşan değişime direnmeyenler hem ekonomik hem de statü anlamında güçlenecekler ama bazılarımızda bir güç sınavına gireceğiz. Elimizdeki sosyal gücü-ekonomik gücü nasıl kullandığımızda önem kazanacak. İstifalar daha fazla artabilir. Mevcutta yaptığınız işlere karşı tahammülünüz azalabilir, iş değiştirmeyi belki istifa etmeyi düşünebilirsiniz.

Dünya ve Türkiye'de ise;

Oğlak burcu dünya astrolojisine göre; hükümetler, inşaat sektörü, düzen ve sistem kurmak, yaptırım gücünü elinde tutan kişiler, yargıçlar, iktidar partisi, genel kurmay başkanı, komutanlar, mühendisler, anıtlar müzeler, tarihi eserler, eski yapılar, eski binalar, köklü kurumsal firmalar sembolizmi arasında yer alır.

Plüton'un sembolize ettiği konular; ölüm, yıkım, yeniden doğuş, yer altı, mezarlıklar,  değişim- dönüşüm, depremler, felaketler, kitlesel ölümler, büyük güç, tecavüz, taciz, derin devlet, satanizm, dedektifler, psikologlar, arkeologlar, zorba kişiler, anarşist, mafya, çok büyük güç, baskı demek.

Ekonomik göstergeler çok ferah değil, özellikle dünya üzerinde ekonomik modellerin – düzenin değişmeye başlayacağını düşünebiliriz. Bankacılık sistemi, para yönetimi, iş dünyasına ilişkin önemli sınavların verilebileceği bir süreç. Ekonomik anlamda bir nevi tasarruf dönemi bekliyor bizleri. Yeni ay civarında dolar ve euro'da manipülasyonlar olabilir. Büyük köklü firmaların ve markaların imajlarını zedeleyebilecek durumlar meydana gelebilir

Bu dönem haksız kazançları olan, büyük köklü firmaların çok zorlandığı, ekonomiyi elinde tutan firmaların eskisi kadarda güçlü kalamadıklarına da şahit olabiliriz. İş hayatında ki köklü firmaların tam bir sınav zamanı başlıyor. Belki de daha az eğlence daha çok çalışma, üretme ve ekonomiye katkı sağlayacak düzenlemelere gidilecektir.

Ülkeler arası ekonomik yaptırımlar, güç oyunları da ne yazık ki giderek artabilir. Ambargolar, ülkelerin birbirlerine ekonomik açıdan meydan okumalarına şahit olabiliriz. Ya da bu süreçte yöneticilere karşı suikast girişimleri de olabilir.�

Tarihi eserler,  müzeler, tarihi yerlerin önemli çok daha artarken, eskiye ait kültürlerin – geleneklerin göreneklerin yeniden canlandırılması adına adımlar atılabilir. Tabii bu dönem özellikle tarihi eser kaçaklığında gözle görülür artışlarda söz konusu olabilir. Müzelerin, tarihi yerlerin güvenliklerinin daha da dikkat edilmesinde fayda var. Bu dönem yeni önemli müzeler açılabilir. Yeni önemli arkeolojik kazılarda tarihi değiştirecek yazıtlar, kitabeler..vb bulunabilir.

Sönmüş – yarı sönmüş volkanik dağlar yeniden aktif hale gelebilir, maden ocakları ile ilgili zorlu durumlar söz konusu olabilir. Toprak grubu bir burçta ve plutonik olduğu için bu yeni ay depremleri tetikleyici olabilir. Yaşlı sanatçıların vefatları da söz konusu olabilir.

Yeni ayın Türkiye üzerindeki etkilerine baktığımızda ise;

Yeni ay, Türkiye'nin 7. evinde gerçekleşecek. Uluslar arası anlaşmalar, sözleşmeler, diplomatik ilişkiler yeni ayın ilgileneceği konular içinde olacak. Bu konularda önemli adımlar atılabilir.

Özellikle Türkiye'nin sınır komşuları ile ilgili ilişkilerde gerginlikler meydana gelebilir. Diplomatik ilişkilerin aslında büyük bir ciddiyetle yeniden gözden geçirilmesi gereken bir zaman dilimindeyiz.

Ekonomik olarak, büyük ve riskli yatırımlar için pekte uygun bir zaman diliminde olunmadığına işaret etmekte. Ekonomik olarak koşullarında stres yaratıcı olduğunu, özellikle bu stresin diplomatik ilişkiler ile ilgili olabilir.

Türkiye haritasında Merkür ve Satürn ile sert bir kontağı olacak. Bu hem ekonomik, hem eğitim, hem borsa, hem yatırımlar ile ilgili konularda testten geçme, sınavlar verme, sorunlar ve engellere işaret etmekte. Özellikle bir takım anlaşmalar, diplomatik ilişkilerin aksaması, elçiler- büyük elçilerle ilgili sıkıntılara işaret etmekte. Eğitim ile ilgili yeni düzenlemelere gidilebilir.

Hürriyet

Bu haber 10.01.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.hurriyet.com.tr
Haberi Kaynağında Oku