Siyasette 2023 seçimlerine kadar sürecek bir sertlik başlıyor

Siyasette 2023 seçimlerine kadar sürecek bir sertlik başlıyor

Mesleği siyaset olanlar, 2023 yılındaki seçimlere kadar sürecek sert bir üsluba hazırlıklı olmalılar. Bu sertliğin tek kaynağı tabii ki Cumhurbaşkanı Erdoğan değildir. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve parti sözcüleri de siyasetin sertleşmesi için dillerinden geleni yapmaktadırlar. Ayrıca son emekli amiraller muhtırasına katkıda bulunanların da siyaseti sertliğe götürecek girişimlerine ara vermeleri beklenemez. Ve tabii ki devrede bir de FETÖ'cüler var.

Darbe kokuyor
Sertleşmenin kurdelesi, dünkü AK Parti Grup toplantısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından kesildi. Erdoğan, amiraller muhtırasından girip Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarına kadar çeşitli güncel konuları ele aldı. Emekli amiraller muhtırası için "Buram buram darbe imasıkokuyor" diyen Cumhurbaşkanı, "Buemekli generallerin merkezindeCHP'nin kendisi vardır" dedi.

Başkomutan Kılıçdaroğlu
CHP'nin darbe kokan bildiriyi aklamaya çalıştığını söyleyen Erdoğan, ''Emekli amiraller ne yazık kitalimatı kendi başkomutanlarıKılıçdaroğlu'ndan alıyorlar. Zatenorada onun imzası var, imzayıatan o. Önce onun temizlenmesilazım. Temizlenmediktensonra kendisini kurtaramaz" diye konuştu. Cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlu ve CHP hakkında şunları da söyledi:

Yalan ve yanlış
"Bir günden birgüne bu zatın ağzından,'Tamam, pek çokeksik ve hatta var amamemlekette şöyle iyibir şey de yapıldı' sözünüduymadık. Tam tersineCHP Genel Başkanı veşürekası, tüm konuşmalarında,hafıza-i beşerin nisyanınagüvenerek, yarısı yalan,yarısı yanlış bir sürü iddia ortayaatıyorlar. Kendisi İzmir milletvekili.İzmir'e bir bak. İzmir'e neleryaptı bu iktidar? Çevre illerle, hattauzak illerle, başta İstanbul, Ankaraolmak üzere, buralara ne gibi bağlantılaryapıldı? Ne gibi yatırımlarlaİzmir buralara bağlandı? CHP'ningeçmişinden bugüne İzmir'e yapılmışen ufak bir yatırım var mı?"

Sabah

Bu haber 08.04.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku