Öğretmenler ne zaman aşı olacak, aşılanacak? İşte Sağlık Bakanlığı aşı takvimi!

Okulların 1 Mart itibarıyla açılacak olmasıyla beraber koronavirüs aşılama sürecinde öncelikli gruplardan olan öğretmenler konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı aşı takvimi araştırmasına çıktı. Bu noktada 65 yaş üstü aşılama süreci tüm hızıyla devam ederken “Öğretmenler ne zaman aşı olacak, aşılanacak?” soruları yanıt aramaya devam ediyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili olarak detaylara değindi. Öğretmenlerin aşı takvimine göre; Şubat ayının son haftası işaret edilirken Bakan Ziya Selçuk randevu ile aşılama sürecinin bu noktada da devam edeceği bilgisini verdi.

Öğretmenler ne zaman aşı olacak, aşılanacak? İşte Sağlık Bakanlığı aşı takvimi!

Okulların yüz yüze eğitime geçeceği ve normalleşme sürecinin devam edeceği 1 Mart tarihi için bekleyiş sürerken öğretmenlerin aşılama süreci de merak konusu haline geliyor. Sağlık Bakanlığı aşı takvimine göre öncelikli grup olarak gösterilen eğitimciler, "Öğretmenler ne zaman aşı olacak, aşılanacak?" sorusuna yanıt aramaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise tüm bu sorulara noktayı koyacak nitelikte bir açıklama yaptı ve öğretmenlerin aşılanması için Şubat ayının sonunu işaret etti.

ÖĞRETMENLER NE ZAMAN AŞILANACAK?

Öğretmenlerin aşılama süreci için gözler Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek olan açıklamaya çevrildi. Konuyla alakalı olarak detayları duyuran Bakan Selçuk Şubat ayının son haftasında aşılamaların başlayacağını ifade etmişti. Buna göre; 65 yaş üstü vatandaşların aşılamalarının sona ermesinin ardından bu meslek gruplarına ait süreç başlamış olacak.

Sabah

Bu haber 23.02.2021 tarihinde alınmıştır.

https://www.sabah.com.tr
Haberi Kaynağında Oku